Milletimizin umutla beklediği partiyiz

Milletimizin umutla beklediği partiyiz
İYİ Parti Kırıkkale teşkilatı tarafından düzenlenen Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını toplantısına konuşmacı olarak katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, bir taraftan parti çalışmaları...

İYİ Parti Kırıkkale teşkilatı tarafından düzenlenen Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını toplantısına konuşmacı olarak katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, bir taraftan parti çalışmaları hakkında bilgi verdi, diğer taraftan ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu “İYİ Parti olarak Türkiye’yi çok daha güçlü ve daha yaşanabilir bir ülke yapacağız. Bizler 20 yıldır iktidara karşı ses çıkartamayan, 20 yıl boyunca ezilen, bükülen, bir umut ışığı arayan milletimizin umutla beklediği bir partiyiz” diye konuştu.

ALTINIŞIK “KIRIKKALE BİZE GÜVENİYOR”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Kırıkkale’ye gelerek partisi tarafından düzenlenen salon toplantısına katıldı. ERG Çırağan Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen büyük buluşmada, parti yönetimi ve partililer birlik ve beraberlik sergiledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık yaptı. İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, Kırıkkale’de ilk kez salon toplantısı düzenlediklerini dile getirerek, “Bu bizim ilk salon toplantımız, Bugün bizleri yalnız bırakmayan bütün partililerimize sonsuz teşekkür ederim. İnşallah bundan sonra ki toplantılarımız da coşku ve kalabalık içerisinde gerçekleştirilecek. Bizler genç 4 yaşında olan bir partiyiz. Yaşımız genç olsa da milletimizin sorunlarını yakından tanıyor ve çözüm bulmak amacıyla gereken çalışmayı sergileyen bir partiyiz. İç Anadolu Bölgesi’nin tam kalbinde bulunan Kırıkkale, tarımıyla, ekonomisiyle ve özellikle MKE kurumlarıyla savunma sanayinin attığı bir şehir. Bizler yıllardır bu şehirde siyaset yapıyor ve doğup büyüdüğümüz bu toprakların sorunları çok iyi biliyoruz. Bu sorunlara ve taleplere gerçekten çözüm bulacağımız için Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de milletimiz bizlere sonuna kadar güveniyor ve bizlere ihtiyacının olduğunu biliyor” şeklinde konuştu.

MİLLETE VERİLEN SÖZLER UNUTULDU

‘Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını’ programı kapsamında partilileri ile buluşan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, siyasette Ankara’ya yakın olan illerin nimete uzak kaldığını ve gerekli yatırımı alamadığını bildirdi. Kırıkkale’nin de bu durumdan nasibini aldığına dikkat çeken Ağıralioğlu, “Biz genç bir parti olabiliriz fakat milletimizin sorunlarını geçmişten biliyoruz. 20 yıl boyunca iktidarda olup milletin sorunlarına çözüm bulacağız, refah seviyelerini yükselteceğiz diyenler, bugün milletini ekonomik krizle baş başa bırakmış, adeta bir kuru simide muhtaç etmiştir. İnşallah bizler iktidara geldiğimiz zaman Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız. İYİ Parti olarak Türkiye’yi çok daha güçlü ve daha yaşanabilir bir ülke yapacağız. Bizler 20 yıldır iktidara karşı ses çıkartamayan, 20 yıl boyunca ezilen, bükülen, bir umut ışığı arayan milletimizin umutla beklediği bir partiyiz. 2002 yılında milletin sorunlarını çözmek için ezilmişliğe, israfa daha bir çok sorun ve probleme çözüm bulmak vaadiyle kurulan AK Parti, günümüzde yolun başında milletine verdiği sözleri adeta unuttu. Birilerini zengin yapmak amacıyla yapılan ihaleler, lüks yaşamlar, israftan kaçınmamak gibi birçok verilen sözleri unuttular”

İKTİDARDA OLANLAR MİLLETİNİ UNUTTU

“Millet düşüncesiyle çıkılan bu kurguya millet inandı ve AK Parti’yi iktidara getirdi. Lakin 20 yıldır iktidarda olanlar milletini adeta unuttu. Herkes iyi şekilde başlayabilir fakat önemli olan iyi şekilde bırakmaktır. Yolun başında vatandaşa vaatler verenler, günümüzde vatandaşın tepkisiyle karşılaşıyor. Kendilerini sarayın içerisine kapatıp milletini unutanlar, gün gelecek milletine kulak tıkamanın bedelini ödeyecektir. Çünkü eğer bu millete kulak tıkarsanız, o millet sizi bulunduğunuz yerden aşağı indirmesini de elbet iyi bilir. Bizler saray dediğimiz zaman AK Parti saflarından sesler yükseliyor ve bizlere karşı çıkıyorlar. Saray değil külliye diyeceksiniz diyorlar. Sizler milletin sorunlarını duymuyorsanız saray, duyuyorsanız külliye. Tasarruf ediyorsanız külliye, millete tasarruf ederek yaşayın diyorsanız saray. Eğer yaptıklarınızın hesabını veriyorsanız külliye, hesap vermekten korkuyorsanız saray. Yandaşı ve yancıları kolluyorsanız saray, milletin yanında oluyorsanız külliye. İşsiz gençleri işsizlikten kurtarıyorsanız külliye, aksine işsizlik artıyorsa saray.”

HER ŞEYE ZAM YAPILIYOR

“20 yıl önce millete vaat verenler, bugün sözünü tutmayarak ekonomik alanda milleti her gün zamlarla karşı karşıya bırakıyor. Daha güneş doğmadan her gün bir ürüne zam yapılıyor. Bunlar adeta millet üzerinde bizleri seçmez, olumsuzluklara, yolsuzluklara, zamlara ses çıkartırsanız diyerek korku siyaseti yapıyor. Şunu unutmasınlar ki kim milleti korkutur, milletin sorunlarına kulak tıkarsa o iktidardan gider. Bizler, milletimizin yaşadığı bu zorluklar karşısında 20 yıldır sıkıntılı şekilde yürütülen bu durumu değiştirmek zorundayız. Caddede, sokaklarda, her yerde milletimiz bize ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Ciddi bir değişime, ciddi bir yapılanmaya, milletin sorunlarına ve taleplerine, milletin refah seviyesini yükseltme derecesine bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. Bizler kimseyi ayrıştırmadan 83 milyonu kapsayarak siyaset yapacağız.”

ONLARA KARŞI BİR KORKU SALIYORSUNUZ

“83 milyon vatandaşın vergisini alan, parasını alarak onlara verdikleri sözü dahi tutamayanlar üstüne üstlük sesini çıkartan vatandaşlara bağırıyor ve adeta korku siyasetinin gölgesinde bırakıyor. Onların tabiriyle ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz şu günlerde iktidar gerçekten milletini unuttu. Asgari ücreti günlük bir çay bir simitle hesaplayanlar, altlarında milyonluk arabalarla geziyor. Milletin fakirliğine, yoksulluğuna derman olacağız demektense aksine onlara karşı bir korku salıyorsunuz. Geçmiş yıllarda Türkiye’nin süper bir devleti olacağını söyleyenler, bugün ekonomik krize karşı çözüm bulmak amacıyla her yere süper market kurma kararı alıyor. Adeta insanların yaşadıkları sıkıntılarla dalga geçiyor, 20 yıllık iktidar milleti öyle bir hale getirdi ki artık ne yapacağını bilemez durumda. Evlere ne alınacağının tasarrufunu düşünenler, önce kendileri tasarruf etmeli. 83 milyon insanı kucaklayarak inşallah iktidarımızda bütün bu sorunları çözüme kavuşturacağız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından partiye geçiş yapan kişilere rozetleri takıldı. Haber: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 13 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.