SARAN’DAN GENÇLERE İLHAM KAYNAĞI OLACAK KİTAP

SARAN’DAN GENÇLERE İLHAM KAYNAĞI OLACAK KİTAP
Kırıkkaleli iş insanı Sadettin Saran’ın yazdığı ‘İçindeki Dağı Aş’ kitabı raflardaki yerini aldıSektöründe öncü çalışmalara imza atan başarılı iş insanı ve milli sporcu Sadettin Saran, gençlere ilham kaynağı...

Kırıkkaleli iş insanı Sadettin Saran’ın yazdığı ‘İçindeki Dağı Aş’ kitabı raflardaki yerini aldı

Sektöründe öncü çalışmalara imza atan başarılı iş insanı ve milli sporcu Sadettin Saran, gençlere ilham kaynağı olabilmek adına yaşam boyu edindiği tecrübeleri kaleme aldı. Saran “İçindeki Dağı Aş” isimli ilk kitabında; kendi iş hayatını, girişimcilik deneyimlerini, kişisel tecrübelerini, başarı ve başarısızlık hikâyelerini onu örnek alanlar için yazdı.

OKURLARIYLA BULUŞMAYA BAŞLADI

15 Eylül’de raflara dizilen, özellikle gençlere “ben yaptım, siz de yapabilirsiniz” mesajı veren kitaptan Sadettin Saran için doğan telif gelirleri Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanarak yine Türkiye’nin gençlerine gidecek. Medya ve yayıncılık başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde zaman içinde markalaşarak Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Saran Group’un kurucusu Sadettin Saran, gençler için kaleme aldığı ilk kitabında bugünlere kolay gelmediğini vurguluyor. “Zirveden manzarayı izleyen bir adamın öyküsü değil, zirveyi aklına ve kalbine inançla yerleştirmiş bir kişinin yolculuk hikayesi” olarak tanımladığı kitabında; başarıya giden yolları, ayağına takılan taşlarla, kararlı yolculuğunda karşılaştığı başarısızlıklarla örnekleyerek anlattı. Hayat hikayesiyle gençlere ilham kaynağı ve iyi bir örnek olmak isteyen yazarın Destek Yayınları’ndan çıkan kitabı 15 Eylül’de okuyucular ile buluşmaya başladı.

HAYAT HİÇ BİTMEYEN KÖTÜ BİR OYUN DEĞİL, ÖĞRETİCİ BİR YOL

Hayatı insanın önüne engeller çıkartan, kayboluşlar yaşatarak yoran, arayışların ve kötü olayların hiç bitmediği bir oyundan ziyade; engelleri aştıkça haz veren, güçlendiren öğretici bir yol olarak yorumlayan Saran, okuyucularına mücadeleci ruhlu olmaları gerektiğini söylüyor. Yaşamda her şeyin var olduğunu sık sık ifade eden yazar, gençlere: “Kaderci ve karamsar bir dünya kurmayın, hayattan vazgeçerek nefes almaya devam etmek kendinize yapacağınız en büyük kötülük. Yaşam varmak değil; gitmek, kendi yolunda yürümek, ilerlemek, düşünce kalkmak cesaretidir.” diyerek pes etmemeleri gerektiğini vurguluyor.

AMAÇ PARA KAZANMAK DEĞİL, ASIL AMAÇ PAYLAŞMAK!

Kitabında ilkelerin, inançların ve hedeflerin önemine değinen yazar; “Amacınız para kazanmak olmasın, amacınız paylaşmak olsun. Ne kazanırsanız onu paylaşın. Bu bir zorunluluk değil, insani hazların en değerlisi. Değer, öğretilerimiz doğrultusunda bizlere huzur ve tatmin hissini sağlayan önemli bir yaşam unsurudur. Sevgi ise yaşama sıkı sıkı tutunmanın en temel motivasyonu. Hayatı amaçları tüketmeden, paylaşarak, değerler ve ilkeler doğrultusuna sevgi ile yaşayabilmek ise şansın ta kendisi.” ifadeleriyle sahip olunan tüm şeylerin paylaşılması gerekliliğini belirtiyor.

İÇİNDEKİ DAĞI AŞ”IN GELİRİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİNE BAĞIŞLANIYOR

Sadettin Saran; iş yaşamındaki başarılı ve saygın duruşuyla birlikte gençlerin eğitimlerine ve gelişimlerine destek veren sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Saran; spor bilincinin artması, sporda fırsat eşitliği ve eğitimde fırsat eşitliğinin önemini her fırsatta vurguluyor.Sadettin Saran’ın ilk kitabından Sadettin Saran için doğan telif gelirleri de Darüşşafaka Cemiyeti ile eğitimde fırsat eşitliğine ihtiyacı olan çocuklar için kullanılacak. Saran, babası ve annesini bir araya getiren yolculuğu anlatırken de eğitimde fırsat eşitliğine vurgu yapıyor. Babası Özbek Saran’ın Darüşşafaka’dan mezun olarak devlet bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne üniversite okumaya gitmesiyle hikâyenin başladığını söylüyor ve “Darüşşafaka Cemiyeti eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması açısından çok önemli bir kurum. Babam Darüşşafaka’da okudu, mezun oldu ve buradan çıkarak devlet bursuyla yurtdışında eğitim alma imkânı buldu. Darüşşafaka Cemiyeti babam gibi binlerce çocuğu okutarak ülkemize kazandırdı. Ülkemize birçok önemli isim yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti’ne katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor” dedi. Kırıkkaleli İş İnsanı Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, Kırıkkale’de hayırsever yardımları ve yaptırdığı spor tesisleri ile gönüllerde taht kurmuş durumda. HABER: Niyazi Yüksel

Bu haber toplam 8 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.