Statlara gireceklere 3. Doz şartı

Statlara gireceklere 3. Doz şartı
Kırıkkale Büyük Anadoluspor’un ikinci devre karşılaşmalarının başlamasına sayılı günler kalırken, Türkiye Futbol Federasyonu statlara girecekler için yeni bir düzenleme getirdi. Stadyum girişlerinde aşı takviminde 180...

Kırıkkale Büyük Anadoluspor’un ikinci devre karşılaşmalarının başlamasına sayılı günler kalırken, Türkiye Futbol Federasyonu statlara girecekler için yeni bir düzenleme getirdi. Stadyum girişlerinde aşı takviminde 180 günü dolduran ve hatırlatma dozunu olmayanların statlara girmelerinin mümkün olamayacağı bildirildi.

OMİKRON VARYANTI VAKALARINDA ARTIŞ

Türkiye Futbol Federasyonu maçlara girişlerde istenen aşılarda 3. Doz aşı şartı getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır”.

  1. DOZU YAPTIRANLARDA GÜN SINIRI OLMAYACAK

“Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir. Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır” denildi.

Bu haber toplam 4 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.