Türk isterse, başaramayacağı hiçbir şey yoktur

Türk isterse, başaramayacağı hiçbir şey yoktur
Türkiye’nin güçlenerek bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmasını istemeyen güçler tarafından planlı ve organize bir şekilde sürekli saldırılara maruz bırakıldığını kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin...

Türkiye’nin güçlenerek bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmasını istemeyen güçler tarafından planlı ve organize bir şekilde sürekli saldırılara maruz bırakıldığını kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Ama biz Türk’üz ve Türk isterse başaramayacağı hiçbir şey, üstesinden gelemeyeceği hiçbir güçlük yoktur,” dedi.

EN ÇOK DA NATO MÜTTEFİKLERİNİN TEHDİDİ ALTINDAYIZ

Türkiye’nin NATO üyesi olmasına rağmen en çok da NATO müttefikleri tarafından tehdit edilen bir ülke olduğunun altını çizen MHP MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Jeo-stratejik konumu tartışmasız olan, ekonomik ve askeri açıdan güçlü bir Türkiye’nin, dünyanın düzeninde herkesin danışmak zorunda kaldığı, söz sahibi bir ülke olmasından korkuluyor” diye konuştu.

YENİ SORUNLARA ALIŞIĞIZ

Türkiye’nin, ne zaman sorunlarından arınıp başını kaldırmaya çalışsa, mutlaka farklı köşelerden gelen yeni sorunlarla baş etmek zorunda bırakılmasına alışkın bir ülke olduğunu vurgulayan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisinin tam da bu zor zamanlarda ülkemizin üzerindeki belaları def etmek üzere stratejiler üreten bir siyasi parti olduğunu belirleterek, “Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bela paratoneridir” şeklinde konuştu.

“LİDER ÜLKE 2023”

Ülkücü-Milliyetçi Hareketin yegâne temsilcisi MHP’nin “Lider Ülke 2023” vizyonu ve bu vizyona ait siyaset, ekonomi, ekoloji, güvenlik, tarım ve endüstri konularındaki programlarının, önümüzdeki yıllarda ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında belirleyici olacağını kaydeden MHP’li Öztürk, “İşte bu yüzden partimiz MHP ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, sürekli içeriden ve dışarıdan şer odaklarının hedefindedir. Ama her zorluğa rağmen vazgeçilmez bir devlet aklı ve kırılmaz bir iradeyle mücadelemize devam edeceğiz,” ifadelerine yer verdi.

TÜM DERTLERİN ÇÖZÜMÜ: MİLLİYETÇİ, BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE

“Özellikle müttefik olduğunu iddia edip ülkemizi her açıdan zayıflatarak, teslim almaya çalışanları tanıyoruz, neyi hedeflediklerini biliyoruz,” diyen MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, “Önümüzdeki yıllarda dünya genelinde beklenen gıda ve su problemlerinin kendini daha çok hissettirmesi, enerji savaşlarının ve siber savaşların artması, bununla birlikte küresel güçlerin özellikle bölgemizdeki farklı ‘çok kültürlü’ yapıları etkili bir biçimde kışkırtarak, birbirine kırdırma politikalarının panzehrinin ‘Milliyetçi, bağımsız ve güçlü bir Türkiye olduğunu hepimiz biliyoruz,” şeklinde konuştu.

EMPERYALİSTLER, TÜRKİYE’Yİ, DOLAYISIYLA DA MHP’Yİ HİÇBİR ZAMAN RAHAT BIRAKMAYACAKLAR

Başta ABD olmak üzere, tüm emperyalist ülkelerin Türkiye’yi, dolayısıyla da MHP’yi hiçbir zaman rahat bırakmayacaklarını bildiklerini ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, açıklamalarına şöyle devam etti: “Artık ambargoların, tehditlerin sonucunda Türkiye’nin asli unsurlarına, genetik kodlarına döndüğü ve bu yüzden özellikle de savunma sanayiyle başlayıp hızla diğer sektörlere de yayılan, ‘kendi malzemem, kendi insan kaynağım ve kendi teknolojimle üretmeliyim’, anlayışının giderek güçlendiği bizzat ülkemizi tehdit edenler tarafından anlaşılmaya başlanmıştır.”

HER ZAMANKİNDEN DAHA UYANIK OLMAK ZORUNDAYIZ

“Tüm bu fitne güçlerinin taktikleri ve saldırı usulleri de değişmektedir. Bilinen ‘Gri Alanda’ ülkemize yönelik düşmanlıklarının yanı sıra, sosyal medya üzerinden, doğal felaketler üzerinden ve göçmenler üzerinden ülkemizi kargaşa ve içe dönük enerjimizi harcatacak programlara yöneldiler. ‘Önce Ülkem ve Milletim’ diyen Ülkücü-Milliyetçi Hareketin temsilcileri bizler, her zamankinden daha fazla uyanık olmak zorundayız. Kişisel hırs ve beklentilerimiz asla davamızın hedeflerinin önüne geçmemelidir. Diğer partilerin yaşadıkları ve özellikle de insani yozlaşmaya sebep olan, ülkücüye yakışmayan gayri ahlaki, gayri milli davranışlardan kendimizi mutlaka korumalıyız.”

LİDERİMİZİN POLİTİKALARINI BIKMADAN, USANMADAN ANLATMALIYIZ

“Kenetlenmek, başarının takım çalışmasıyla geleceğine inanmak ve liderimizin feraseti, bilgeliği ve devlet adamlığını göz önünde bulundurarak, Türk Milletinin kalbine girmeye çalışmalıyız. Belki, her sorununu çözemeyiz ama onları dinlemek, beklentilerini genel merkezimize aktararak farkındalık yaratabiliriz. Türkiye içerisindeki işbirlikçilerin kirli bilgilerle insanlarımızı devlet yönetimine kışkırtmalarına karşı, Liderimizin politikalarını bıkmadan, usanmadan, her yerde anlatmalıyız.”

“NE AMERİKA, NE RUSYA NE ÇİN; HER ŞEY TÜRK’E GÖRE, TÜRKLÜK İÇİN!”

Bu azim, gayret ve disiplinle çalışılması halinde, Ülkücü Hareketin eskiden beri kullanageldiği bir sloganın gerçekten hayat bulacağını belirten MHP’li Öztürk sözlerini şöyle tamamladı: “Ne Amerika, Ne Rusya Ne Çin; Her şey Türk’e göre, Türklük için! Biz Ülkücü-Milliyetçi Hareketin temsilcileri olarak başaracağımıza kalpten inanıyoruz. Takdir edecek Yüce Mevla’dır” dedi.  HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 17 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.