Tutal ailesinden eğitime destek

Tutal ailesinden eğitime destek
 Yazı İşleri Müdürü
Genç yaşta hayatını kaybeden Av. Murat Ceyhun Tutal'ın ailesi tarafından isminin yaşatılması için Gündoğdu Manas İlkokulu kütüphanesine kitap desteği verilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.AÇILIŞA TUTAL AİLESİ DE KATILDIGündoğdu...

Genç yaşta hayatını kaybeden Av. Murat Ceyhun Tutal'ın ailesi tarafından isminin yaşatılması için Gündoğdu Manas İlkokulu kütüphanesine kitap desteği verilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

AÇILIŞA TUTAL AİLESİ DE KATILDI

Gündoğdu Manas İlkokulunda kütüphane açılışı yapıldı. Açılışa, Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, Okul Müdürü İbrahim Argana ve genç yaşta yaşamını yitiren Av. Murat Ceyhun Tutal anısına eğitime destek veren baba İsmail, annesi Nezgül ve kız kardeşi Gülçin Tutal katıldı. Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi açılışta yaptığı konuşmada, eğitime verilen desteğin çok anlamlı olduğunu bu nedenle vefat eden Av. Murat Ceyhun Tutal'ın hatırasının kütüphanede her daim yaşatılacağını söyledi. Tutal ailesinin desteği sayesinde zengin kitap içerikleriyle öğrencilerin eğitimlerine destek sağlanacağını belirten Tüfekçi, "Bugün burada çok önemli ve bir o kadar da anlamlı bir açılışı yapmış bulunuyoruz. Merhum avukat kardeşimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Onun anısına kütüphaneye bağışlanan kitaplar hepimizi ziyadesiyle memnun etti. Öğrencilerimiz buradaki kitapları okuyacak, hem derslerine hem de bilgi ve kültür seviyelerini yükseltmiş olacaklar dedi."

KİTAP İNSANA SON NEFESİNE KADAR EŞLİK EDER

Öğrencileri her fırsatta kitapla buluşturmanın gayreti içinde olduklarını hatırlatan Tüfekçi "Bakanlığımızın talimatları kapsamında 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projeleri ile okullarımızın her biri kütüphaneye kavuşturuldu. Burada asıl amaç kütüphanelerimizi çocukların sürekli girip çıkabilecekleri yerlere dönüştürmek ve kitapları öğrencilerin hemen ulaşabilecekleri bir mekan oluşturmak istedik. Bu sayede öğrenciler istedikleri her bilgiye öğretmenlerinin de rehberliği ile rahatlıkla ulaşabiliyor ve öğrenciler kitaplarla dost olabiliyorlar. İnsanın kitapla kurduğu bireysel iletişim çok önemli ve bunu okullarda erken yaşlarda sağlayabilirsek bu da çok kıymetli bir değer. Burada kazanılan alışkanlıklar ömür boyu süren bir eylem haline geliyor. Ben buradan bu imkanlara destek veren Tutal ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Kitaplar, insanın son nefesine kadar ona eşlik eder. Dolayısıyla, her yeni günde, kitaplardaki her yeni satırda ufkumuz daha da genişliyor. Tutal ailesinin katkısı bu anlamda hep devam edecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır” dedi.

Bu haber toplam 36 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.