16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Gündem

NİSAN AYINDA SATIŞA ÇIKIYOR

Emekliler için yapılan Çullu TOKİ Evlerinde sona doğru

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından, sosyal konut projesi kapsamında Kırıkkale Çullu Mahallesinde emekliler için yapımına başlanan bir süre önce müteahhittin işi bırakmasıyla tamamlanamayan konutlar için geri sayım yeniden başladı. Yeni yüklenici firma ile anlaşma sağlandığı, satılamayan 400 konut için Nisan ayında kura çekiminin yapılacağı bildirildi.

 

520 KONUT SAHİBİNİ BULMUŞTU

Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, Çullu’da yapımı devam eden TOKİ konutları konusunda yeni gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Başkan Aytekin, evsiz emeklilere yönelik talepleri doğrultusunda 2015 yılında TOKİ’nin yapacağı evlerle ilgili belediyeden arsa talebinde bulunulduklarını söyleyerek, “Belediyenin vermiş olduğu 120 dönüm arsa üzerine TOKİ çalışmalara başlamış olup 2021 Aralık ayına kadar çalışmalarla belli bir aşamaya gelmiş 2021 Aralık ayında mevcut müteahhit işi bırakmıştır. Yapılan evler belli bir aşamaya geldikten sonra evlerin kura çekimi yapılmış 927 konuttan 520’si sahiplerini bulmuş o günkü fiyattan değerlendirme yapılmıştır” diye konuştu.

 

YENİ MÜTEAHHİT İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Başkan Aytekin “Çalışmalarda eksik kalan TOKİ evleri 2021 yılın Aralık ayında yeni müteahhitle anlaşma yapılmıştır. 2022 çalışmalar neticesinde evlerin Ağustos sonunda teslim edileceği satılmayan 400’e yakın evlerin 2022 Nisan ayında satışa çıkacağı yeni fiyatların günün ekonomik şartlarına göre yapılacağı belirtilmektedir. Konuyla ilgili olarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can alakadar olmaktadırlar. Kendilerine dernek yönetimi olarak teşekkür ediyoruz. Gerekli bilgileri almak isteyen üyelerimiz ve üye olmayan emeklilerimiz dernekle irtibata geçebilirler” dedi.  HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Rektör Aslan, Bakan Soylu’yu Kırıkkale’ye davet etti

Yahşihan’da asfalt çalışması hızlandı

Oruç Tutmak Vücuttaki Gereksiz Hücreleri Temizliyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x