-10.5 C
Kırıkkale
21/01/2022
Gündem

Sevgiyle engelsiz yarınlara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü bugün Kırıkkale’de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu “Engellerin hep birlikte aşılacağı, engelsiz bir dünya temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutlar sağlıklı ve mutlu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

 

FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bugün Kırıkkale’de farkındalık etkinlikleri gerçekleştirilecek. İl Kültür Merkezinde düzenlenecek etkinlik Saat.10.00’da başlayacak. Diğer taraftan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Tekbıyıkoğlu, mesajında “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ve engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılarak, engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesini hedefleyen Dünya Engelliler Günü, engelli hak ve sorumluluklarının hatırlanması açısından oldukça önemli bir gündür” ifadelerine yer verdi.

 

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN

Vali Tekbıyıkoğlu “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, sorunlarına uygun çözümler üretip yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek  ve tüketen değil üreten birey durumuna getirmek bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurdur. Devletimiz, sosyal devlet olmanın gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam, barınma gibi alanlarda engelli vatandaşlarımıza önemli hizmetler sunmaktadır. Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamak, öteden beri bizim öncelikli konularımız arasında olmuştur. Bu vesile ile engellerin hep birlikte aşılacağı, engelsiz bir dünya temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızın ‘Dünya Engelliler Günü’nü kutlar sağlıklı ve mutlu bir gelecek dilerim” dedi.  HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

KIRIKKALE DEZENFEKTE EDİLİYOR

yonetici

Teravih namazı evlerde kılınacak

yonetici

Saygılı’dan Esnafa Can Suyu

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x