-5.4 C
Kırıkkale
20/01/2022
3. Sayfa

Usulsüz ava ceza

Kırıkkale’de yaban hayatın korunması için yapılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. DKMP Kırıkkale Şube Müdürlüğü ve Jandarma’nın HAYDİ ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda usulsüz avcılık yapan 7 avcıya idari para cezası uygulandı.

 

1 TÜFEĞE EL KONULDU

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Kırıkkale Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı HAYDİ ekipleri Kırıkkale’de yaban hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla avlaklardaki denetimlerini sürdürüyor.  Kırıkkale bölgesinde bulunan avlaklarda yapılan denetimlerde, usulsüz avlanan 7 avcıya idari işlem uygulandı. Diğer taraftan usulsüz avlanan 3 adet yaban tavşanına ve 1 adet yarı otomatik tüfeğe el konuldu.

 

DENETİMLER DEVAM EDECEK

DKMP Kırıkkale Şube Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İl Müdürlüğümüz Av Koruma Ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı HAYDİ ekipleri ile birlikte yapılan av koruma denetimleri neticesinde 7 adet avcıya usulsüz av yaptığından dolayı idari işlem uygulanmış olup 3 adet yaban tavşanına ve 1 adet yarı otomatik tüfeğe el konulmuştur” ifadelerine yer verildi. Sezon başlamadan önce avına izin verilen hayvanlarla avcı başına günlük avlanma limitlerinin açıklandığına işaret edilen açıklamada, bu kez de av etik kurallarının ihlal edilmemesi için avcıları uyarmak, bu konuda halkı bilinçlendirerek farkındalık yaratmak amacıyla denetimlerin ve bilgilendirmelerin devam edeceği belirtildi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Emniyet Hırsızlara Göz Açtırmadı

yonetici

Virajı alamayan otomobil tarlaya devrildi

149 kilo kaçak tütün ele geçirildi

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x