17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Siyaset

Keskin, en çok sizin döneminizde küçüldü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaparak “Bir dönemin tarihiyle, kültürüyle, müziğiyle, tarım ve hayvancılığıyla Kırıkkale’nin marka ilçesi olan Keskin, en çok sizin döneminizde küçüldü” diye konuştu.

 

KESKİN’İ KENDİ KADERİNE TERK ETTİNİZ

CHP’li Milletvekili Ahmet Önal TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Bir dönemin tarihiyle, kültürüyle, müziğiyle, tarım ve hayvancılığıyla Kırıkkale’nin marka ilçesi olan Keskin, en çok sizin döneminizde küçüldü. Askerlik şubesi, ziraat okulu, çiftlikler, Halk Bankası ve Denizbank sizin döneminizde Keskin’deki şubelerini kapattı; sizin hiç sesiniz çıkmadı. Uzun yıllar tarımın başkenti olan, sadece Kırıkkale’nin değil, çevre illerin de ticaret merkezi olan Keskin’i kendi kaderine terk ettiniz” ifadesini kullandı.

 

ÇİFTÇİLERİN BORÇLARI SİLİNSİN

Önal açıklamasının devamında Geçen yıl kuraklık, bu yıl aşırı yağış ve dolu sebebiyle perişan olan çiftçimize verdiğiniz sözleri yine tutmadınız. Sulakyurt, Keskin, Bahşılı, Delice, Karakeçili’de çiftçiler perişan, onların sesini hâlâ duymuyorsunuz. Doğal afet nedeniyle perişan olan çiftçilerimiz, borçların silinmesini, Kırıkkale’nin doğal afet bölgesi ilan edilmesini, mazot ve gübre desteği verilmesini isterken siz, sadece görüntü verip çiftçimize uzaktan el salladınız. Dolar üzerinden ihale alıp servetlerine servet katanların vergi borçlarını bir çırpıda silerken Kırıkkaleli çiftçileri görmediniz, duymadınız. Vatandaşa söyleyecek tek bir sözünüz kalmadı, şimdi söz sırası Kırıkkalelilerin” dedi. HABER: Elif Önal

Benzer Haberler

Sayın Ramazan Can Ziya’yı Müdür Yap Alnından Öpelim

yonetici

Yaparsa Ak parti yapar

Asgari ücretten vergi ve kesintilere son verilsin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x