ROMAN VATANDAŞLARA İŞ ARAMA MOTİVASYONU

ROMAN VATANDAŞLARA İŞ ARAMA MOTİVASYONU
 Yazı İşleri Müdürü
Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu tarafından Kırıkkale’de yaşayan vatandaşlara yönelik iş arama teknikleri konusunda eğitim düzenlendi.HABER: YAKUP ÖZCANRoman vatandaşların yaşam koşulları ve refah düzeylerinin iyileştirilmesine...

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu tarafından Kırıkkale’de yaşayan vatandaşlara yönelik iş arama teknikleri konusunda eğitim düzenlendi.

Roman vatandaşların yaşam koşulları ve refah düzeylerinin iyileştirilmesine yönelik yeni eylemleri içeren "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2023-2030) ve I. Aşama Eylem Planı (2023-2025)" kapsamında Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile yürürlüğe giren eylem planı doğrultusunda Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kırıkkale Roman Derneği işbirliğinde, Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelere gidilerek toplumsal entegrasyonlarını sağlamak üzere mesleki, psikososyal, sosyokültürel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunma, iş arama becerilerini artırma ve çalışma hayatının gereklilikleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla  eğitim düzenlendi. Düzenlenen eğitimde, İş Kulübü Lideri Murat Altıntaş ve Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Metin tarafından katılımcılara “iş arama motivasyonu, iş başvurusunda bulunma, mülakat süreci ve iş hayatına uyum sağlama konularında bilgilendirme yaptı.

Bu haber toplam 8 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.