-1.9 C
Kırıkkale
10/04/2021
Gündem

Kırıkkale’de Kütüphane haftası kutlanıyor

57.Kütüphane Haftası Kırıkkale’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi’nde ‘Çağları aşan söz’ sloganı ile çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

 

PANDEMİ SÜRECİNDE YAYIMCILIK VE KÜTÜPHANECİLİK

Hafta dolayısıyla İl Halk Kütüphanesinde teşekkür belgesi töreni düzenlendi. Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan’ın da katıldığı programda kütüphane üyelerinden en çok kitap okuyan 29 kullanıcıya teşekkür belgesi ve hediyeler verildi. 29 Mart-4 Nisan 2021 tarihleri arasında “Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik ” teması , “Çağları Aşan Söz” sloganı ile virüs pandemisi nedeni ile başta çevrimiçi olmak üzere; kısmen fiziki olarak,  çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 

VALİ SEZER’DEN KÜTÜPHANEYE ZİYARET

Diğer taraftan kutlamalar kapsamında Kırıkkale Valisi Yunus Sezer 57.Kütüphane Haftası dolayısıyla İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Vali Sezer ziyaretinde düzenlenen etkinlikler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyarette kütüphanede bulunan çocuklarla bir araya gelen Vali Sezer, kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Sezer,” Kitap okumayı hayatınızın bir parçası haline getirin. Kütüphaneye gelin. Sizin olan kütüphaneleri kullanın. Sosyal hayatta aradığınız her şey kütüphanelerimiz de var. Ailece kütüphaneye gelip kitap, dergi, gazete okuyabilir; ödünç alabilirsiniz” diye konuştu. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

15 Temmuz’un simgesi tank, Şehitlik Anıtı’nda sergilencek MKE, 15 Temmuz için tank yaptı

yonetici

İki Gündür Haber Alınamıyor

yonetici

Kamyon ile otomobil çarpıştı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x