3.2 C
Kırıkkale
08/12/2021
Kırıkkale

KIRIKKALE’DE ORGANİK ARICILIK

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün 2022 yılı proje faaliyetleri kapsamında Kırıkkale’de organik arıcılığın geliştirilmesi çalışmalarına başlandı.

 

BİLGİLER VERİLDİ

Organik arıcılık projesi amacıyla yürütülecek çalışmalardan biri olan bilgilendirme toplantısı Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Atilla Öztokmak, Hayvan Sağlığı  Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah Leblebicier, Kırıkkale Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan ve üyelerinin katılımlarıyla yapıldı. Toplantı da Bakanlığın Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Atilla Öztokmak tarafından yetiştiricilere bilgi verildi, soruları yanıtlandı.

 

ORGANİK BAL ÜRETİCİLİĞİ

Toplantıya ev sahipliği yapan ve bir konuşma yaparak arı yetiştiricilerine seslenen İl Müdürü Sırrı Yılmaz “İlimiz arıcılık konusunda Dinek Dağı gibi önemli bir organik alana sahip olması ve Ankara gibi metropol pazarına yakın olması önemli bir şans. Bu potansiyeli harekete geçirmek ve ilimizi organik bal üreticiliğinde bir marka haline getirmek istiyoruz. Projemiz detaylı şekilde hazırlanıp uygulanmaya başladı. Bu konuda çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecek.” Şeklinde konuştu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kolonya almak için kuyruğa girdiler

yonetici

Vefa Ekibi Sürekli Hızır Gibi Evimizde

yonetici

Dinekdağı Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezi inşaatı tamamlanıyor

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x