8.6 C
Kırıkkale
04/07/2022
Eğitim

Kırıkkale’de YKS heyecanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 81 ilde ve Lefkoşa’da düzenlenen ve 2 milyon 607 bin 903 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve  Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Kırıkkale’deki okullarda da yapıldı.

 

BELGELER KONTROL EDİLDİ

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de YKS sınavı başladı. Kırıkkale Üniversitesi’nde sınava girmek isteyen bir aday Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yerine yanında sürücü belgesiyle sınava girmek isteyince görevliler tarafından aday sınava almadı. Sınava giriş binalarındaki kontrol noktalarında adaylar önce el dezenfaktanlarla ellerini dezenfekte ederek sırayla içeriye alındı. Adaylar kontrol noktalarında titizlikle arandı ve belgeleri kontrol edildi. Yanlarında getirmiş oldukları suların poşetleri dahi söküldü.

 

VELİLERİN HEYECANLI BEKLEYİŞİ

Bina girişinde bulunan görevliler sık sık sınava başlama süresinin azaldığını ve kapıların kapanacağı uyarısında bulundu. Görevliler ayrıca sınava giren adayların rahatsız olmamaları için bahçede bulunan velileri de binadan uzaklaşmaları konusunda uyarılarda bulundu. Adayların aileleri sınav süresince kendileri için müsaade edilen yerlerde çocuklarını bekledi. Bazı aileler çimenler üzerine uzanıp yatarken, bazı aileler dua edip Kur’an-ı Kerim okudu, bazıları ise kahvaltı yaparak çayla simit yedi.  HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Haydi şimdi el ele sağlıklı nesillere

yonetici

Milli Şeref Nişanımız Olan Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun

yonetici

Kırıkkale’de 3 bin 633 öğrenci LGS’ye girecek

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x