9.2 C
Kırıkkale
26/09/2021
Kırıkkale

Kurban pazarı ve kurban kesim yerlerinde temizlik

Kısıtlamasız bir bayram geride bırakılırken, Kırıkkale’de kurban pazarı ve kurban kesim yerleri belediye ekiplerince temizlendi. Belediye temizlik işlerine bağlı ekipler bir taraftan kurban kesim yerlerinde temizlik çalışması yaparken, diğer taraftan çalışmalar tamamlanan bölgelerde ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

 

ESKİ HALİNE KAVUŞTURULDU

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kurban Bayramı’nın ardından kurban satış ve kesim yerlerinde temizlik ve ilaçlama faaliyetleri gerçekleştirdi. Hayvan pazarında iş makineleri ile yapılan çalışma sonucunda Pazar yeniden eski haline kavuşturuldu. Bu yıl Kurban Bayramında Kurban satışları için Arpalık Çukurunda bulunan Belediye Açık Hayvan Pazar yerinde satışına izin verilirken, kurban kesimi için ise Mezbahaneler, Cumartesi kapalı pazar yeri, Kaletepe kapalı pazar yeri, Yenimahalle kapalı pazar yeri, ve Bahçelievler kapalı pazar yerinde izin verildi.

 

TEMİZ BİR ALAN BIRAKTIK MESAJI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan belediye yetkilileri “Kurban Bayramı’nın ardından kurban satış ve kesim yerimizde ilaçlama ve temizlik faaliyetlerimizi tamamladık. Bayram sonrası geriye tertemiz bir alan bıraktık” ifadelerine yer verdi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

İlaçlamada Ara Vermek Yok

yonetici

Kızık’tan Bürokrat Önerisi

yonetici

Allah Başımızdan Eksik Etmesin

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x