-10.5 C
Kırıkkale
21/01/2022
Gündem

MESS’in yüzde 12 zam teklifi reddedildi

 

Kırıkkale’de bulunan MKE işçisini de yakından ilgilendiren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor. Yapılan son oturumda MESS ücretlere ilk 6 ay için % 12, diğer 6 aylara ise enflasyon oranında zam teklif etti. Teklif Türk Metal Sendikası tarafından reddedilirken, süreç tarafsız arabulucu aşamasıyla devam edecek.

TÜRK METAL TEKLİFLERİ REDDETTİ

Gerçekleşen oturum hakkında açıklamalarda bulunan Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal “MESS ile bugün yapılan oturumda, MESS ücretlere ilk 6 ay için % 12, diğer  6 aylara ise enflasyon oranında zam teklif etmiştir. Teklifler heyetimiz tarafından reddedilmiştir. Sosyal haklara ise ilk yıl için toplu sözleşme yürürlük tarihimizdeki yıllık enflasyon olan 19,25 rakamını zam olarak teklif etmiştir. Teklif yine heyetimiz tarafından reddedilmiştir. Ayrıca MESS, SGK ile ilgili izinlerimizde istirahatli üyelerimizin SGK ‘nın ödemediği ilk 2 günü işverenin ödemesi hükmünü kaldırmayı teklif etmiş bu teklif tarafımızdan reddedilmiş ve madde ertelenmiştir” diye konuştu.

UYUŞMAZLIK TUTANAĞI TUTULDU

Genel Başkan Yardımcısı Erdal “Gece çalışma tazminatımıza istediğimiz artış, bakım onarım ve teknik personele istediğimiz zam talebimiz, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının eş ve çocuklar içinde geçerli olması talebimiz de MESS tarafından reddedilmiş ve bu maddeler de ertelenmiştir. Bugünkü toplantıyla, 10 Aralık’ta sona erecek 60 günlük müzakere sürecinin son toplantısını gerçekleştirerek, uyuşmazlık tutanağı tutmuş bulunuyoruz. Bundan sonraki süreç tarafsız arabulucu aşamasıyla devam edecektir” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale Belediyesi, Vatandaşın Yanında

yonetici

Kırıkkale’de Ramazan ve Covid-19 denetimleri

yonetici

Egzoz Emisyonunda Cezaya Maruz Kalmayın

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x