16.4 C
Kırıkkale
25/09/2021
Sağlık

Sağlık alanındaki yatırımlar devam edecek

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinin bir ihtiyacı daha karşılandı. Teknolojinin ulaştığı en yeni özelliklere sahip olan MR cihazı hizmete vermeye başladı.

 

CAN: HIZLI VE KALİTELİ HİZMET

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde hastalara daha kaliteli, hızlı ve etkili teşhis konulabilmesi için yeni MR cihazı kazandırıldı. Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan’ın da katılımı ile hizmete alınan yeni cihaz teknolojinin ulaştığı en yeni özelliklere sahip. Cihazın kullanımı ile sağlık hizmetinin Kırıkkale’de ki niteliği hız kazanmış oldu. Milletvekili Ramazan Can “Vatandaşlarımız yeni cihazımız ile yerinde hizmet alabilecekler, nakil ihtiyacı oluşmayacak. Hastanemize kurulan MR cihazı en yeni tekloloji ile daha hızlı ve yüksek görüntü kalitesinde çekim yapabilmekte. Sahip olduğu özellikler sayesinde son derece sesiz. Kırıkkalamize sağlık alanında kazandırdığımız bu cihazımız şehrimize hayırlı olsun. Sağlık alanında ki yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

 

SAYGILI: YOĞUN CABALARLA ŞEHRİMİZE KAZANDIRILDI

Bu hizmetin Kırıkkale’ye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da “Sayın vekilimiz Ramazan Can ve İl Başkanımız Mustafa Kaplan’ın yoğun cabaları ile bu cihaz şehrimize kazandırıldı. Yeni cihaz ile kaliteli görüntüleme sağlanmış olacak. Kurulan bu yeni cihaz sayesinde randevu süreleri de azalmış olacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. AK Pati İl Başkanı Mustafa Kaplan’da cihazın alımında ve kurulumunda emeği geçenlere teşekkür ederek şehrimiz sağlık alanında son teknoloji ile donatılmaya devam ettiğini vurguladı. Milletvekili Ramazan Can, Belediye Bakanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan ve İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş  daha sonra hastanede tedavi gören hastalar ile görüşüp acil şifalar dileklerinde bulundular. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Covid-19 Yükseldi İhtisasta Yer Kalmadı

yonetici

Üç Bin Çocuğa Kanser Tanısı

yonetici

İl Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x