17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Yaşam

Şehit Ceylan seneyi devriyesinde anıldı

 

2016 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK terör örgütünü ve faaliyetlerini sonlandırmak amacı ile düzenlenen askeri operasyonda şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Şükrü Ceylan şahadetinin 6’ncı yılında kabri başında anıldı.

 

KUR’AN-I KERİM OKUNDU DUALAR EDİLDİ

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit düşen Jandarma Astsubay Üst Çavuş Şükrü Ceylan şahadetinin 6’ncı yılında kabri başında anıldı. Program Şehitlik Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualar ile başladı. Daha sonra Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından bilgilendirme yapıldı. Başkan Öcal, “2002 -2003 yıllarında Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığında Uzman Jandarma Çavuş olarak eğitimini tamamlayıp,2003-2007 Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı Emrinde görev yapmıştır. Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay temel eğitim kursunu 2007-2008 yıllarında başarı ile tamamlayıp,2008 yılında Jandarma Astsubay Çavuş Rütbesi ile 2008-2010 yılları arasında Hakkâri -Çukurca Jandarma Sınır Tabur Komutanlığında görev yapmıştır”

 

KURSLARDA BAŞARILI OLDU

“2010 yılı genel atamaları ile İzmir –Foça Jandarma Okul ve Eğitim Merkez Komutanlığı emrine atanmıştır.03 Ekim, 25 Kasım 2011 yıllarında Tük Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığında katıldığı kurslardan başarılı olmuş ve Türk Silahlı Kuvvetleri Spor brövesi almıştır. 4 Mart –10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Komando İhtisas kursunu tamamlamıştır.27 Nisan,22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Keskin Nişancı kursunu tamamlamıştır”

 

EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYDI

“2015 yılı genel atamaları ile Ağrı –Patnos 1.Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrine atanmıştır. Geçici görevle Diyarbakır Lice ilçesinde icra edilmekte olan operasyon esnasında 26 Haziran 2016 günü saat 07.40 sıralarında pkk terör örgütü ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir. Şehidimiz Şükrü Ceylan kardeşimizi şahadetinin 6.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun” dedi. Program, şehitlikteki diğer şehitlerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesi ile sona erdi. Haber: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Ekiplerimiz deprem bölgesinden döndü

yonetici

Hayallerinizde bize de yer verin

BAŞKAN TEKİN’DEN ÇOCUKLARA SÜRPRİZ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x