Eğitim

Servis araçlarına denetleme

Kırıkkale Belediyesi Ulaştırma Zabıta ve trafik ekipleri ve belediye Makine Mühendisleri tarafından okul servis aracı denetlenmeye başlandı.

 

KONTROLLER DEVAM EDİYOR

2020-2021 Eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okul servis araçlarına yönelik trafik ve zabıta ekipleri, belediye makine mühendisleri öğrenci servis taşımacılığı yapan araçların denetimini gerçekleştirmeye başladı. Okul güzergahı, psikoteknik, src, bakım onarım formu, belgelerinin bakılarak, dur levhası, emniyet kemeri, araç yangın tüpü, ilk yardım çantası, maske, dezenfektan ve okul taşıtı yazısı kontrolleri başladı. Kontrolleri yıl içerisinde devam edeceği açıklandı.

 

PANDEMİ KURALLARI HATIRLATILDI

Uygulamada trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığın artırılması, başta öğrenciler olmak üzere, her gün trafiğin içerisinde yer alan anne-baba ile aile bireylerinin, trafik güvenliğine yönelik farkındalıklarının artırılması hedeflendi. Aynı zamanda trafik zabıta ekipleri Okul servis araçlarının denetimlerinde, servis aracı şoförü, rehber personel, maske dezenfektan ve öğrencilere yönelik okul servis araçlarında dikkat etmeleri gereken hususlar ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirme yaptı. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

48 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

yonetici

KESKİN İMAM HATİP LİSESİ BİRİNCİ OLDU 

yonetici

Belediye’den Yoğun Mesai

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x