16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Spor

Spor Lisesinin şampiyonları

Türkiye genelinde çeşitli kategorilerde düzenlenen müsabakalarda Türkiye şampiyonluğu dereceleri elde eden Yahşihan Şehit Hakan Yorulmaz Spor Lisesi öğrencileri, Kırıkkale’ye sevinç ve gurur yaşattı.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI ÇIKARTTI

Okul sporları kapsamında Konya’da düzenlenen hokey müsabakalarına katılan öğrenciler grup olarak birinci olmayı başardı. Hokey grubu daha sonra Osmaniye’de düzenlenen final müsabakalarında ise rakip takımını geride bırakarak Türkiye şampiyonluğu derecesi elde etti. Kayseri’de düzenlenen Türkiye atletizm finallerinde 300 metre engelli koşusunda Enes Mert Türkiye üçüncüsü oldu. Boks şampiyonasında Berat Civelek Türkiye şampiyonu, Özkan Boyter Türkiye 2’ncisi  ve Koray Sarıaydın ise Türkiye 3’ncüsü oldu. Öte yandan halter müsabakalarında da Mersiye Dönmez 80 kilogramda Türkiye 3’ncüsü oldu.

 

BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI

Elde edilen başarılarda millî eğitim camiası ve kent genelinde Kırıkkalelilere büyük sevinç ve coşku yaşatan öğrenciler, Yahşihan İlçe Millî Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Okul Müdürü İbrahim Tarım ve gençlerin başarıya ulaşmalarında büyük emekleri olan öğretmen antrenörlerle birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun misafiri oldular. Öğrencilerin coşkusuna ortak olan Telefoncu, sporcu öğrencilerle yakından ilgilendi, gençlerle doyasıya sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TELEFONCU’DAN TEBRİK

Ziyaret sonrası açıklama yapan Telefoncu, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını gelinen noktada okuldaki özverili çalışmaların meyvesini Kırıkkale olarak aldıklarını söyledi. Sporun her bireyin hayatında vazgeçilmez bir parça olduğunu hatırlatan Telefoncu, “Gençlerimizin Türkiye genlindeki şampiyonluk dereceleri dolayısıyla büyük sevinç yaşadık. Buradan sevgili öğrencilerimizi bir bir tebrik ediyorum. Ayrıca okul idaremize ve öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimize ve antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu başarılar katlanarak devam etsin istiyorum” dedi. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

Yahşihan’da spor haftası etkinlikleri

Kırıkkalespor transferi tamamladı

Gökkaya Muhafızlar Taraftarlar Derneğinin sorularını yanıtladı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x