23 C
Kırıkkale
07/08/2022
Yaşam

Tadilatı yapılan cemevinde ilk iftar

 

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Yeniceli Köyünde Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve muharrem ayı münasebetiyle oruç açma programı düzenlendi. Program kapsamında tadilatı tamamlanan cemevinin açılışı gerçekleştirildi.

 

CEMEVİ TADİLATTAN GEÇİRİLDİ

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu Yeniceli Köyünde Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve muharrem ayı münasebetiyle oruç açma programına katıldı. Yeniceli köyünde oruç açma öncesi onarımı tamamlanan cemevinin açılışında konuşan Vali Tekbıyıkoğlu, buraların sadece ibadet edilen yerler değil, aynı zamanda meselelerin çözüldüğü, hoş sohbetlerin yapıldığı, acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı yerler olduğunu söyledi.

 

BİRLİKTE ORUÇ AÇTILAR

Edilen duanın ardından kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştiren Vali Tekbıyıkoğlu ve Sulakyurt Kaymakam Vekili Kerem Tunçer, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik cemevinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Daha sonra muhtarlık tarafından muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen oruç açma programına katılan Tekbıyıkoğlu, vatandaşlarla bir süre görüştü. Vali Tekbıyıkoğlu, vatandaşların muharrem ayını tebrik etti.

Benzer Haberler

BİN 976 ÇİFT EVLENDİ, 641 ÇİFT BOŞANDI

Keskin Doğalgaza Kavuşuyor

yonetici

Kadın Sevgi ve Fedakârlığın Sembolüdür

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x