Kırıkkale

Traktör kazalarında yüzde 63’lük azalma

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Traktör ve Diğer Tarım Araç ve Aletlerinin Güvenli Kullanılmasının Sağlanması” amacıyla 2020 yılında başlatılan projeye 2021 yılında da devam ediliyor. Proje kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde 2020 yılında bir önceki yıla oranla traktör kazalarında yüzde 63’lük azalma meydana geldiği bildirildi.

 

TRAKTÖRLERİN TAMAMI TAKİP ALTINDA

Traktör ve Diğer Tarım Araç ve Aletlerinin Güvenli Kullanılmasının Sağlanması projesi Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Projenin başladığı günden bu tarafa meydana gelen kaza istatistikleri de kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde 2020 yılında bir önceki yıla göre traktör kazalarında yüzde 63’lük bir azalma meydana geldiği açıklandı. Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl genelinde yürütülen proje kapsamında, Kırıkkale ili genelinde tespit edilen 1550 traktörün tamamı takip ediliyor. Köy yollarındaki denetimlere ağırlık verilirken, Traktör ve römorklarında reflektörlerin eksiksiz olmasının sağlanması amacıyla belirli bir plan dahilinde tüm traktörler kontrol edildiği hatırlatıldı.

 

KORUMA KABİNİ ÖLÜMLÜ KAZALARI YÜZDE 50 AZALTIYOR

2001 yılından sonra üretilen tüm traktörlerde zorunlu kılınan ve ölüm ve yaralanmaya karşı koruma sağlayan koruma çerçevesi, koruma kabini ve emniyet kemerinin kazalarda ölüm oranını yüzde 50 azaltması nedeniyle vatandaşlar bu konularda bilinçlendiriliyor. Bu çerçevede, Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından son olarak Keskin İlçesi Ceritmüminli köyü ile Karakeçili İlçesi Akkoşan ve Sülübük köylerinde vatandaşlara “traktörlerde devrilmeye karşı koruma çerçevesi, koruma kabini ve emniyet kemerinin” önemi konusunda bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldı. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte şu ana kadar toplam 320 traktörün standartlara uygun hale getirildiği bildirildi. HABER: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x