17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Gündem

Türkmen dernekleri federasyonu genel kurulunu yaptı

 

İç Anadolu Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonunun olağan genel kurulu yapıldı. Yapılan genel kurulda Ali İhsan Akkaya başkanlığa seçildi.

 

TEK LİSTE HALİNDE YAPILDI

Divan Başkanlığını Adnan Özgü, yardımcılıklarını Hüseyin Uluyürek ve Hamdi Mutlu’nun yaptığı genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Genel Kurula kurucu derneklerin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı. Kurucular kurulu üyelerinin tek tek söz aldığı genel kurulda federasyon organ seçimleri yapıldı. Tek liste halinde yapılan genel kurulda yeni Yönetim Kurulu Ali ihsan Akkaya, Ali Rıza Koçoğlu, Suna Andıran, Çetin Özyön, Aydın Payar, Hüseyin Uluyurek, Bilal Bozbal, Cengiz Erkoç, Adnan Özgü’den oluştu. Denetim kurulunda ise Muzaffer Ulutaş, Gazi Saydam ve Ali İpek görev aldı. Seçimlerin tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Federasyon Başkanı Ali İhsan Akkaya “İç Anadolu Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu olağan genel kurulumuz hepimize, ilimize, bölgemize ve ülkemize mübarek olsun” diye konuştu.

 

BOZKIRDAN BİR GÜNEŞ PARLATTIK

Kurucu Başkan Çetin Özyön’de yaptığı konuşmasında “İç Anadolu Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonumuzun 1.olağanGenel Kurulunu Yaptık. Kırıkkale Yörük Türkmen Derneği Başkanı olarak Şahsım ve Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte kurucu 5 Dernekten birisi olmaktan onur duyduk. Genel Başkan olarak Ali İhsan Akkaya Başkanımızı seçtik hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kültürümüzü yaşatmak, adet gelenek ve göreneklerimizi çocuklarımıza aktarabilmek, Türk Cumhuriyetleri ile kültürel bağlar kurmak için güçlerimizi bir araya getirerek bozkırdan bir güneş parlattık. Kırıkkale’den doğan bu güneş tüm Anadolu’yu ve Türk beldesi olan tüm toprakları ısıtacak, kucaklayacaktır. Bir olduk iri olduk diri olacağız” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Denetimler Sıkılaştı

yonetici

Yahşihan’da hummalı çalışma

Valiler Kararnamesi Açıklandı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x