12.3 C
Kırıkkale
26/05/2022
Kırıkkale

YAYA GEÇİTLERİ DAHA BELİRGİN

Kırıkkale Belediyesi, şehir estetiğine yönelik çalışmalar kadar vatandaşların kullandığı yol ve geçitlerin işlevselliğini ön plana çıkaran uygulamaları hayata geçiriyor. Şehir genelinde yaya geçitlerini boyarken, yollarda figür uygulamaları yerleştiriyor.

6 BİN 500 METRE KARE BOYANACAK

Kırıkkale Belediyesi altyapı uygulamaları ve asfalt çalışmaları tamamlan yol bölümlerinde ekiplerince araç trafiğine hazır hale getiriliyor. Kırıkkale Belediyesi, şehir genelinde yaya geçitlerini kompenantlı boya ile yeniden boyarken, yollara yön ve yaya figürleri de çekiyor. Boyama yöntemiyle yaya geçitlerinin görüne bilirliğinin artırılması ve yayaların daha güvenli karşıdan karşıya geçmesi sağlanıyor. Çalışma kapsamında 6 bin 500 metre kare kompenantlı boya ve 200 adet figür çizilmesi planlanıyor.

 

MEVSİM ŞARTLARINA DAYANIKLI BOYA

Kırıkkale Belediyesi ilk olarak Alparslan Türkeş Bulvarında başladığı yaya geçitlerini daha belirgin hale getirme çalışmalarını Millet Bulvarı, Okulu önleri ile devam ediyor. Mevsimsel şartlara karşı dayanıklı olan boyalarla yaya geçitlerini boyayarak, yayaların gidiş ve gelişlerinin düzenli olmasını sağlayacak işaretler de koyan Kırıkkale Belediyesi, trafiği aksatmamak için çalışmalarını gece saatlerinde sürdürüyor.

Benzer Haberler

YATIRIMLAR İÇİN GERİ SAYIM

Kamyon ile otomobil çarpıştı

yonetici

Belediyeden okullara dezenfektan desteği

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x