13.7 C
Kırıkkale
29/07/2021
Sağlık

Kırıkkale’nin yüzde 58,3’ü aşılandı

Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulamayı devreye aldı. Bu yeni uygulamaya göre illerin aşılama durumu risk haritasındaki gibi renklere ayrıldı. Yeni uygulamanın ilk gününde Kırıkkale yüzde 58,3’lük aşılama ortalamasıyla turuncu renkli iller arasında yer aldı.

 

YÜZDELİK DİLİMLERLE GÖRÜNTÜLENECEK

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hızla devam ederken, Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulamayı devreye aldı. Yeni uygulamayla illerin aşılama durumları yüzdelik dilimler halinde anlık olarak internet ortamında görüntülenebilecek. Yeni uygulamayla ilgili kendisine ait sosyal medya hesabında bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca  “Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak” ifadelerine yer verdi.

 

197 BİN 615 DOZ AŞI KULLANILDI

Yeni uygulamanın devreye alındığı ilk günde Kırıkkale turuncu renkli iller arasında yer aldı. Toplamda 278 bin 703 nüfusa sahip olan Kırıkkale’de 5 Temmuz 2021 tarihine kadar 197 bin 615 doz aşı kullanıldı. Bu rakam ile Kırıkkale’nin nüfusunun yüzde 58,3’ünün aşılandığı aşılama çalışmalarının hızla devam ettiği vurgulandı. Kırıkkale’de 128 bin 95 kişiye ilk doz aşı uygulaması yapılırken, 64 bin 461 kişiye ise ikinci doz aşının yapıldığı bildirildi.   HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale’de  Covid-19’dan İyileşen Hasta Sayısı Açıklandı

yonetici

10 Düğün Salonuna ve 27 Düğün Sahibine Ceza Yazıldı

yonetici

Engelsiz Gülüşler

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x