20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Gündem

Promosyon ödemeleri yeniden belirlenmeli

 

Promosyon ödemeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç “Yaşanan gelişmeler karşısında, bankaların promosyon ödemelerini piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlemesi zaruri hale gelmiştir” diye konuştu.

 

DÜŞÜK TUTARLARDA PROMOSYON ALINDI

Kamu çalışanlarına maaşlarını aldıkları bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği promosyon ödemesi yapıldığına işaret eden Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç “Ekonomik gelişmelere bağlı olarak son dönemde bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş, güncel promosyon anlaşmaları da daha yüksek rakamlara ulaşmıştır. Buna karşın daha önceden anlaşma yapmış olan kurum ve kuruluş çalışanları çok daha düşük tutarlarda promosyon almıştır. Böyle olunca bankalara kamu çalışanları adına yatırılan miktar arttığı halde çalışanlarımıza düşük promosyon ödemeleri yapılmaktadır” ifadesini kullandı.

 

MAĞDURİYET GİDERİLMELİ

Şube Başkanı Buluç “Bu durumda önceden anlaşma yapan bankalar avantajlı, çalışanlarımız ise mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla kamu çalışanları adına bankalarla geçtiğimiz yıllarda yapılan promosyon anlaşmalarının güncellenmesi gerekmektedir. Yaşanan gelişmeler karşısında, bankaların promosyon ödemelerini piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlemesi zaruri hale gelmiştir” dedi.

Benzer Haberler

Sevgiyle engelsiz yarınlara

ÖĞRETMENLERİMİZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

Emekliler Olarak Ordumuzun Yanındayız

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x