25.5 C
Kırıkkale
28/07/2021
Kırıkkale

Randevusuz COVİD-19 aşısı

Kırıkkale Millet Kıraathanesinde aşılama çalışmaları devam ediyor

Koronavirüs aşı sayılarındaki artışa paralel olarak vaka sayılarında düşün yaşandığı bugünlerde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşlara hizmetlerini aksatmadan aşı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Millet Kıraathanesinde göreve başlayan mobil aşı ekipleri hafta içi ve hafta sonu 11.00 ile 18.00 saatleri arasında randevusuz bir şekilde vatandaşlara Biontech aşılarının tüm dozlarını uyguluyor.

 

AŞILAMADA TÜRKİYE ORTALAMASINA YAKLAŞTI

Salgınla mücadele kapsamında Kırıkkale’de sürdürülen aşı programı yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Yüksek İhtisas Hastanesi, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Özel Yaşam Hastanesi, Aile Hekimlikleri ve Mobil Aşı ekipleriyle sürdürülen aşı çalışmalarında Kırıkkale, Türkiye ortalamasına yüzde 61,1’lik oran ile yaklaşmış durumda.  13 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Kırıkkale’de 217 bin 542 doz koronavirüs aşısı kullanılırken, 70 bin 803 kişiye ikinci doz uygulaması gerçekleştirilmiş durumda. Yüzde 75’lik oranı yakalayan illeri günü birlik açıklayan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “Hoş geldin Edirne. Hedef nüfusun %75’inden fazlası aşı olan 4. Şehrimiz Edirne oldu. Tüm illerimizin en kısa sürede mavi renge dönmesi için aşınızı olun” ifadelerine yer verdi. Kırıkkale şuan itibariyle aşılamada turuncu renkteki iller arasında yer alıyor.

 

MİLLET KIRAATHANESİNDE RANDEVUSUZ AŞI YAPILIYOR

Kırıkkale şehir merkezi Hüseyin Kahya Parkı üst girişinde bulunan Millet Kıraathanesindeki aşılama sayesinde vatandaşlarla yakından irtibat kurulduğunu ve böylece aşılamada her geçen gün sayının arttığını ifade eden Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Zeynep Kırdı Harbawı, ülke genelinde en kısa sürede özlenen ve beklenen sağlıklı günlere aşı gücüyle kavuşulacağına, bunun için tüm sağlık personelinin fedakarca çalıştığına işaret etti. Aşı hakkı tanımlanmış tüm bireyleri aşı olmaya davet eden Dr. Zeynep Kırdı Harbawı “COVID-19 aşıları aşı vurulan kişiyi hastalanmadan antikor yanıtı oluşturarak korumuş olmaktadır. Ülkemizdeki COVID-19 aşıları, klinik çalışmalarda dikkatle değerlendirilmiş aşılardır. Bu nedenle, korkulacak veya çekinilecek hiçbir yanı yoktur. Sırası gelen her vatandaşımızı aşı olmaya davet ediyor, aşı uygulamasından sonra da maske, mesafe ve temizlik gibi önlemleri uygulamaya devam etmelerini önemle rica ediyorum” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Köy yollarına Mayıs ayında başlanacak

yonetici

30 bin fidan toprakla buluşacak

yonetici

Vali Babaya, babalar günü ziyareti

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x